Hydrafacial Nedir?


Hydrafacial cilt bakımı, cildin tüm bakım ihtiyacını tek seansta, el değmeden yapılmasını sağlar. Böylece cilt derinlemesine temizlenir, rahatça nefes alıp nemlenir. Normal, yağlı, hassas, yaşlanan tüm cilt tipleri için uygun olan tek bir tedavide temizleyen, detoksifiye eden, temizleyen, özütleyen ve nemlendiren tıbbi sınıf yüz gençleştirme olarak tanımlanabilir.

Cilt Temizliğinin Önemi


Sağlıklı ve genç görünen bir cilt için, deri gözeneklerinin açık olması son derece önemlidir. Bu sayede cilt hem rahatça hava alır hem de taşıyabileceği nem kapasitesi artar. Hydrafacial yöntemi ile tüm olumsuzlukları bir kenara bırakabilir ve rahatça bu yöntem ile cildinize bakım yaptırabilirsiniz.
Parlak, ışıldayan, sağlıklı ve güzel görünümlü bir cilt için, deri ve hücrelerin doğru şekilde nemlenmesi gerekir. El ile yapılan uygulamalar, cildin tahriş olmasına neden olan siyah nokta sıkma işlemi de cildin üst tabakası olarak bilinen ‘epidermis’e zarar verir. Bunlara ek olarak, temizleme ve nemlendirme işlemi sırasında, ciltte var olan ölü deri kalıntıları da derinlemesine temizlenmez ve cilt gözeneklerinin tıkanmasına; akne ve siyah nokta oluşumunun tekrarlanmasına sebep olur.