Manikür & Pedikür Nedir?


Ellerin ve özellikle el tırnaklarının özenle bakımının genel ismine manikür; ayak ve ayak tırnaklarının bakımının genel ismine ise pedikür denilmektedir. Tırnak törpüleme işlemi, tırnak etlerinin temizlenmesi ve oje sürülmesi gibi işlemlerin genel ismi olarak bilinmektedir. Manikür & pedikür günümüzde teknolojik yöntemlerle de yapılmaya özen gösterilmektedir. Şeyda Kara Güzellik Merkezimizde sizler için profesyonel manikür & pedikür hizmeti alabilirsiniz.

Hijyen Bizim İçin Önemli


Manikür & pedikür işlemlerini yaparken en önem verdiğimiz husus ‘hijyen’ dir. Sırasıyla el-ayak ve tırnaklarının temizlenmesi, tırnaklara şekil verilmesi, masaj yapılması, ölü derinin alınması ve tırnaklara oje sürülmesi manikür işlemlerinin içindedir.

Medikal Manikür & Pedikür


Medikal manikür & pedikür bilindik klasik sistemlerle değil bu işlem için özel yapılmış medikal el ayak bakım cihazı eşliğinde yapılan bir işlemdir. Medikal pedikür de hijyenik tırnak kesimi, tırnak yüzeyinin temizlenmesi ve parlatılması, sertleşmiş derinin giderilmesi uygulamaları bakım cihazıyla yapılmaktadır.